Erasmus adventures in Jyväskylä, Finland

Lahti Pre-World Championships 2016

18. – 21.2.2016 se ve městě Lahti konalo Pre-World Championships. Lahti je město ne daleko od Helsinek, především známé právě těmito závody na běžkách a ve skocích na lyžích. Už příští rok se zde po několikáté bude konat mistrovství světa.

Měli jsme možnost vidět závody na běžkách různými styly a hlavně jsme byli natěšení vidět poprvé naživo skoky na lyžích. Bohužel první 2 závody ve skocích byly zrušeny kvůli špatnému počasí, ale nakonec jsme měli štěstí! 🙂

Během skoků, které jsme viděli si čeští reprezentanti nevedli vůbec špatné a obsadili velice slušná místa z celkem 69 závodníků.
4. Roman Koudelka
14. Jakub Janda
21. Lukáš Hlava

Atmosféra byla úžasná mimo jiné díky Crowd Supporters – 2 moderátoři, kteří pořádně vybuzovali diváky. Téměř při každém skokanovi navíc hráli známou písničku z jeho země, což bylo vynikající!

Na místě bylo hodně polských fanoušků, protože zjevně skoky na lyžích milují. Málem jsme lehli smíchy, když komentátoři řekli anglicky: “Tak a teď všichni ticho, přestaňte troubit…” A po cca 5 sekundách, kdy ještě nějací fanoušci stále troubili: “Nie trąbcie Polacy!” 😀 Také jsme očekávali, co za písničku zahrají, až bude skákat čech. Výsledek nás hodně rozesmál a můžete si jej pustit níže ve videu 🙂